Podpořte nás

Stavbu kolejiště si z větší části hradíme ze svého a tak prosíme všechny modeláře i nemodeláře i Vás, kteří by jste chtěli na tento projekt přispět, buď materiálně nebo finančně, aby jste nás kontaktovali, případně poslali jakýkoliv obnos na níže uvedené číslo účtu. Budeme Vám velice vděční a na oplátku nabízíme permanentní vstupenky na kolejiště a pro firmy reklamu na vyhrazeném místě.

Pokud se rozhodnete přispět finančně, můžete tak učinit na účet našeho Modelového království.
Číslo účtu je: 2200675327/2010
V případě materiální pomoci nás kontaktujte na tel.čísle +420 603 742 409 (p. Wimmer).

Také nám můžete třeba pronajmout svoji vlastní soupravu, vozy, nebo lokomotivu, která tak bude brázdit po naší modelové Vysočině.

Jednou z dalších možností jak nám finančně přispět je nákup pohlednicových knih z dob minulého století. Jedná se o tyto publikace:

Železniční trať Německý Brod - Brno na starých pohlednicích


Kniha, která vyšla k 105. výročí železniční trati Německý (Havlíčkův) Brod – Brno je netradičním pohledem na „starou Tišnovku“ přes historické pohlednice a další dobové materiály. V knize je uveřejněno více než 200 reprodukcí unikátních historických pohlednic i dobových fotografií a tiskovin z období první poloviny dvacátého století.

Autoři: Vladimír Cisár, Karel Černý / 2010
Kniha: vázaná počet stran: 140
Cena: 295,- Kč

Železniční trať Jihlava - Něm. Brod. - Kolín na starých pohlednicích


Kniha navazuje na předcházející dvě knihy dokumentující železniční tratě z dnešního Havlíčkova Brodu do Brna a do Pardubic. Třetí volné pokračování se zaměřuje nejen na hlavní trať z Jihlavy do Kolína, ale i na odbočky do Polné, Humpolce, Třemošnice a Zruče nad Sázavou.

Autoři: Vladimír Cisár, Karel Černý, Jaroslav Líbal, Martin Navrátil / 2011 / 2010
Cena: 295,- Kč

Železniční trať Německý Brod – Pardubice na starých pohlednicích


Publikace byla vydána u příležitosti 140. výročí železniční trati z Havlíčkova Brodu do Pardubic. Kniha „Železniční trať Německý Brod – Pardubice na starých pohlednicích“ je netradičním pohledem na starou trať z Německého Brodu do Pardubic. Autoři zachytili pohled na tuto železniční trať prostřednictvím starých pohlednic z období první poloviny dvacátého století.

Autoři: Vladimír Cisár, Karel Černý, Jaroslav Líbal, Martin Navrátil / 2011
Kniha: vázaná počet stran: 104
Cena: 285,- Kč

Zámek Žďár a Zelená hora na starých pohlednicích


Celobarevná publikace představuje čtenářům více než 150 starých pohlednic, dobových fotografií a dalších dokumentů ve vztahu k Zámku Žďáru a Zelené hory, vybraných pečlivě z muzejních fondů i významných sbírek soukromých sběratelů. Historický materiál doplňují současné fotografie, které nabízí čtenářům srovnání minulosti a současnosti.

Autoři: Vladimír Cisár, Karel Černý, Jaroslav Líbal, Milan Šustr / 2011
Kniha: vázaná počet stran: 126
Cena: 295,- Kč

Posázavský pacifik - Světlá - Kácov - Čerčany


Tato kniha je věnována poetické posázavské železnici ze Světlé nad Sázavou do Čerčan, spojující současný kraj Vysočina a Středočeský kraj.

Autoři: Vladimír Cisár, Karel Černý, Jaroslav Líbal, Martin Navrátil

Cena: 299,- Kč

Další možností jak nám přispět je zakoupení DVD filmů či dokumentů pojednávající o nostalgických jízdách parních lokomotiv, většinou pořízených při Pernštějnských slavnostech, nicméně mezi těmito je i jízda Albatrosu 498 022 do Velkého Meziříčí a Studence či čtvero ročních období s Hektory z téže trati.

Posledním nabízeným DVD je foto film pojednávající o stavbě našeho kolejiště, od úplného začátku (srpen 2009) do slavnostního otevření dne 15.května 2010.

Všechny filmy jsou 35-45 minut dlouhé a jednotná cena je 100 Kč a jsou k zakoupení v prodejně našeho království.

Více informací o DVD

Za veškerou pomoc předem děkují modeláři ze Žďáru nad Sázavou a Radislav Wimmer, jako vedoucí projektu.


Projekt podpořili: