Zimní modelaření ve Žďáře nad Sázavou.

5.3.2023

Dobrý den, po delší pauze opět přinášíme něco z novinek na našem kolejišti. V úvodu si můžete všimnout zapojenou telefonní linku od řídícího PC centra za kolejiště, kde provádíme místní posuny a občas je potřeba se spojit s řídící obsluhou PC. Po delší době jsme se zaměřili na dodělání stanice ve Žďáře, protože trolejování se nezadržitelně blíží a je potřeba mít stanici v dostatečném (ne)pořádku. Neměli jsme ještě dosypaný štěrk u nástupišť, patřičnou zeleň nejen mezi kolejemi a také na nás hrozivě působilo dělení mezi panely. Na vše jsme se nyní zaměřili a uvedli do pořádku. Ještě zbývá osadit výměnová návěstidla u křížů a dodělat asi čtyři výkolejky.

V trati jsem dodělal prodrátování dvou trakčních dělení, patřičně zakrátil a přilepil trolejové dráty. Nyní se již ale společnými silami zaměřujeme na vjezdové zhlaví ve Žďáře, kde podle plánů osazujeme trakční stožáry, které si podle skutečnosti upravujeme k obrazu svému.

Z dalších detailů pak stojí za zmínku výroba z 3D tisku reklamních vitrín u Žďasu, šablon na barvení přechodů na silnice a kolejových vozíků Mamatěj.

Po dlouhé době se nám podařilo sehnat blikající majáky. Honza je osadil do aut VB a následně jsme je namontovali na svá místa v kolejišti. A poslední docela dobrá práce, tentokráte od Jirky, kdy do našeho starého Albatrose 022 vyfrézoval do šasi místo pro větší motor. Snad již bude mít sílu na adekvátní soupravičku za sebou.

Přejeme příjemné pokoukání a zas máte o důvod více nás opět navštívit.

Modeláři ze Žďáru nad Sázavou.

Projekt podpořili: